5 טיפים לבחירת מצלמת אבטחה לעסק שלך

במדינה רווית מתחים כמו ישראל, אין כמעט יום בחדשות שבו אנחנו לא שומעים על פריצה אלימה או שוד לחנויות ועסקים. לכן, מצלמות אבטחה הפכו כבר לאביזר חיוני ואין כמעט בעל עסק שלא משתמש בהן (לעיתים זו גם דרישה של חברת הביטוח). 

אבל אילו מצלמות אבטחה יתנו לכם את התמורה הטובה ביותר לכספכם ובעיקר יעזרו לכם (ולמשטרה) לגלות את הפורצים ולהעמיד אותם לדין? 

הנה 5 טיפים לבחירת מצלמת האבטחה המתאימה לכם ביותר:

1.חיבוריות וקישוריות

עולם הווידאו מבוסס כיום על טכנולוגיות האינטרנט או באנגלית IP (Internet Protocol). המשמעות היא שאתם חייבים לבחור מצלמה המסוגלת להתחבר לאינטרנט ולשדר אליכם מרחוק את כל מה שמתרחש בעסק גם כשאתם לא נמצאים בו.

אם יש לכם בעסק רשת פיסית, רצוי שתבחרו מצלמה שמסוגלת לקבל חשמל מכבל רשת רגיל, אם כי זו לא חובה. בכל מקרה רצוי לספק גם מערכת UPS כגיבוי למקרה של הפסקות חשמל או חבלה במערכת החשמל הרגילה.

יש גם מצלמות עם חיבור Wi-Fi, למרות שהתכונה הזו רלוונטית בעיקר למי שרוצה לשלוט במצלמה מהסמארטפון מטווח קרוב יחסית.

2.רזולוציה 

מרבית המצלמות היום עוברות ל-4K או לפחות ל-Full HD . זה אולי נשמע כמו פרט שולי, אבל מצלמה חדה יכולה להיות קריטית בזיהוי של חשודים ועל מנת להבין מה בדיוק קורה בשטח.

אגב, הרף התחתון מבחינת המשטרה הוא 1.3 מגה פיקסל, למעשה רזולוציה של 960p (לשם ההשוואה, 4K "מלא" הוא ברזולוציה של 2160p).

5 טיפים לבחירת מצלמת אבטחה לעסק שלך3.הקלטה מקומית מול הקלטה בענן

כבר דיברנו על חיבוריות, אבל עניין ההקלטה הוא כל כך קריטי, עד ששווה להקדיש לו סעיף נפרד: עד לפני כמה שנים ההקלטה מהמצלמות הייתה כמעט תמיד עוברת לאמצעי אחסון מקומי כמו כונן קשיח או שרת מקומי ברשת המקומית). אלו הם פתרונות יחסית יקרים  וגם מסובכים מבחינה טכנית.

לעומת זאת, באמצעות תקשורת מהירה, קל מאוד להעביר או לשדר את התוכן המוקלט לענן כמעט בזמן אמת ושם הוא למעשה מוגן ולא ניתן לפגוע בו באופן פיזי. זהו גם מן הסתם פתרון הרבה יותר זול, בתנאי שאתם לא מחויבים לפתרון אחסון מקומי מסיבות אחרות. 

4.תכונות חכמות – האם מדובר במצלמת אבטחה חדישה?

כפי שהפורצים או גורמים בלתי מורשים אחרים נעשים מתוחכמים יותר, כך גם המצלמות החדשות כוללות יותר ויותר תכונות חכמות (אנליטיקה). לדוגמה:

 • זיהוי פנים
 • ספירת אנשים ואפילו סריקת מספרי רכב
 • מניעת רעידות
 • שילוב של מיקרופונים רגישים המסוגלים לקלוט גם את מה שלא מופיע בווידאו
 • אפשרות להקליט בתנאי לילה ללא אינפרה אדום אשר חושף את המצלמה

כמובן שלא חייבים בהכרח לקנות את המצלמה עם הכי הרבה תכונות ("פ'יצרים"), אלא רק את אלו שהכי חשובות לכם.

5.מחירים ו"באנדלים"

רצוי לרכוש את המצלמות במסגרת "באנדלים" (כלומר, מספר מצלמות ואת כל הציוד הנלווה הדרוש) אצל חברה אשר מתמחה בציוד אבטחה לעסקים ולא אצל מתקין שמתמחה למשל במצלמות ביתיות. הדרישות שונות וכמובן גם העלויות. 

מדובר על מינימום של 5 מצלמות לעסק הממוצע. לכן, סך העלות של כלל המערכת יכולה להתחיל בכמה אלפי שקלים לעסק קטן ולטפס גם לעשרות אלפי שקלים לעסקים גדולים כגון חברות גדולות אשר זקוקות לרישות מלא בכל המבנה.

מלבד זאת, על עלות החומרה עצמה יש להוסיף גם את העלות של התקנה מקצועית שיכולה לעלות בנפרד עוד כמה אלפי שקלים.

על בלייכר תקשורת ביטחון ואבטחה

חברת בלייכר מתמחה בפתרונות תקשורת, מערכות אבטחה וציוד בקרה.

שלושת עקרונות הייסוד אשר חרטנו על דגלנו הם מצוינות, ביטחון מלא של הלקוח בנו, חדשנות ויצירתיות

בהתאם לעקרונות אלו, בלייכר מתחייבת בפני לקוחותיה על פתרונות האבטחה המתקדמים ביותר בשוק אשר יישארו רלוונטיים גם בשנים הקרובות וכמובן יעמדו בכל התקנים הנדרשים. אנו מתמחים בהתאמת המצלמות לכל סוגי העסקים במטרה להעניק להם את ההגנה האופטימלית ואזור הכיסוי הנרחב ביותר בהתאם לתקציבו של הלקוח.

תפריט
לקבלת ייעוץ
close slider

  לייעוץ/הכוונה/הצעת מחיר צרו איתנו קשר ונחזור אליכם בהקדם  שלחו לנו הודעה ישירות בוואטסאפ
  whatsapp vagas