איך לשמור על העסק שלכם מפני גניבות

כמות הפריצות לעסקים בישראל היא גדולה למדי, ובעלי עסקים צריכים להשתמש במגוון אמצעי אבטחה מתקדמים כדי להגן על העסק שלהם מפני גניבות לאורך זמן. גניבה מהעסק יכולה לקרות בכל מקום בארץ, והעסקים שנמצאים ברמת הפגיעות הגבוהה ביותר הם אלה שיש בהם כסף מזומן רב או סחורה יקרת ערך. 

למרות שהמשטרה חוקרת כל מקרה גניבה, ועושה את מיטב המאמצים כדי למנוע פשיעה ופריצות, חשוב שכל בעל עסק ידאג לשמור על האינטרסים שלו, וינקוט באמצעי זהירות ואבטחה כדי לצמצם את האפשרות שגורם כלשהו יגנוב ממנו.  

קיימים כיום בשוק לא מעט אמצעי אבטחה מצוינים, שיכולים לסייע מאוד במניעת גניבות, וחברות שעוסקות במתן פתרונות אבטחה, כמו חברת בלייכר פתרונות תקשורת ואבטחה, מציעות חבילות הגנה אפקטיביות מאוד לעסקים מכל הסוגים. 

איך לשמור על העסק שלכם מפני גניבותאמצעי האבטחה הטובים ביותר

אם יש לכם עסק ואתם רוצים להגן עליו מפני פריצות וגניבות, אתם צריכים להכיר את פתרונות האבטחה היעילים ביותר. פתרונות האבטחה האלה משמשים גם להרתעה של גנבים וגם למניעה פיזית של היכולת שלהם לפרוץ לעסק. 

כאשר מדברים על מערכות אבטחה, רצוי לשלב מספר אמצעים, כדי לקבל את ההגנה הטובה ביותר. אין ספק כי הדבר ההכרחי הראשון שניתן לעשות הוא להתקין מצלמות אבטחה. המצלמות משמשות גם להרתעה אפקטיבית וגם מאפשרות תגובה מהירה בכל מקרה שבו מנסים לפרוץ לעסק ולגנוב ממנו. בנוסף למצלמות, יש כמה אמצעי אבטחה נוספים שחשוב להשתמש בהם, כמו קודן ומערכת כריזה. 

שימוש במצלמות אבטחה

מצלמות אבטחה הן האמצעי הבסיסי ביותר להגנה על עסקים מפני גניבות. ראשית, עצם ההצבה שלהן בעסק יכולה להרתיע שודדים פוטנציאליים. כאשר גנבים מבחינים בכך שמותקנות מצלמות במקום, גדל הסיכוי שהם יבחרו שלא לפרוץ לאותו עסק. בנוסף לכך, המצלמות מאפשרות לפקח על כל מה שנעשה בעסק בכל שעות היממה, וכך להגביר את תחושת הביטחון וגם להגביר את יכולת השליטה בעובדים ובמה שמתרחש בעסק בזמן שלא נמצאים בו. 

עולם מצלמות האבטחה התפתח מאוד בשנים האחרונות, וקיימות כיום מצלמות IP אלחוטיות, שניתן להתקין בקלות בעסק ולקבל את השידור שלהן היישר לתוך הטלפון החכם באפליקציה ייעודית. ניתן גם להתקין מצלמות שעמידות מפני פגעי מזג אוויר או מצלמות סמויות, שאינן משמשות להרתעה אך מעבירות צילומים איכותיים בכל שעות היממה ומאפשרות ניטור ובקרה מלאים על הנעשה בעסק. 

בעסקים רבים מועסקות חברות אבטחה שמפקחות במשך 24 שעות ביממה על הנעשה בהם. עבור עסקים כאלה נדרשת מערכת של טלוויזיות במעגל סגור, שמצריכה גם היא שימוש במצלמות אבטחה מתקדמות. זהו אמצעי בקרה יעיל ביותר שנועד לעסקים גדולים או עסקים שבהם קיימת סכנת גניבה ופריצה באופן מוגבר יותר. 

סוג נוסף של מצלמות אבטחה שהוא אפקטיבי מאוד, הוא מצלמות עם טכנולוגיית אינפרה-אדום, שיכולות לזהות תנועה גם בתנאי תאורה חשוכים, ובשילוב עם מערכות אזעקה, יכולות לסכל ניסיונות גניבה בעסק. 

התקנת קודן בעסק

אמצעי אבטחה נוסף שקל להתקין והוא יעיל ביותר הוא הקודן. קודן הוא מעין אינטרקום, שבו נדרשת הכנסה של קוד כדי לפתוח את דלת הכניסה של העסק. הקודן הוא אמצעי אבטחה יעיל, מפני שהוא מבטיח שרק מי שיש ברשותו את קוד הכניסה יוכל לפתוח את הדלת. אמנם לא מדובר באמצעי אבטחה הרמטי לחלוטין, אך בשילוב עם אמצעי הגנה נוספים, זוהי דרך טובה להקשות על פורצים וגנבים לחדור פנימה לתוך העסק. 

ניתן להשתמש בקודנים שנפתחים על ידי קוד מספרי, צ'יפ אלקטרוני או זיהוי ביומטרי. הקודן יכול לסייע מאוד בשמירה על אבטחה בעסק, וניתן גם להשתמש בו בדלתות פנימיות, כדי להגן באופן מוגבר על מקומות רגישים יותר בתוכו. 

מערכות כריזה מתקדמות

אמצעי אבטחה נוסף שנהוג להשתמש בו בשנים האחרונות הוא מערכת כריזה לעסק. מערכת הכריזה מחוברת בדרך כלל למוקד אבטחה כלשהו, שמתצפת בעזרת מצלמות על הנעשה בעסק. בעת שישנה פעילות חשודה שמזוהה במצלמות, יש באפשרות מי שמפקח על הנעשה להשמיע הודעה מוקלטת, או ממש את קולו, באמצעות מערכת הכריזה, וכך לגרום לבריחה של הגנבים או החשודים. מדובר באמצעי אבטחה משלים יעיל מאוד, וביחד עם שימוש באמצעים הנוספים שהוזכרו, בהחלט ניתן להגביר את רמת האבטחה בעסק ולצמצם באופן משמעותי את הסיכוי שיפרצו אליו ויגנבו ממנו. 

 

תפריט
לקבלת ייעוץ
close slider

    לייעוץ/הכוונה/הצעת מחיר צרו איתנו קשר ונחזור אליכם בהקדם    שלחו לנו הודעה ישירות בוואטסאפ
    whatsapp vagas