איך מתקינים מצלמות אבטחה – המדריך השלם

התקנת מצלמות אבטחה בעסק או בבית יכולה לשמש לכמה מטרות חשובות. ראשית, מצלמות אבטחה הן כלי הרתעתי יעיל כנגד גנבים ופורצים. עצם הנוכחות של המצלמות בשטח יכולה למנוע מגנבים לנסות ולפרוץ למקום שבו הן מוצבות, ובכך הן מהוות כלי אפקטיבי ביותר במניעת פשיעה שכזו.

בנוסף לכך, התקנת מצלמות אבטחה מגבירה את תחושת הביטחון של בעלי הבית או העסק שבהם הן מותקנות. בעזרת הצפייה בצילומים החיים, ניתן לנטר ולבקר בכל עת את הסביבה החיצונית והפנימית של הבית או העסק, ולהיות מודעים בכל עת למה שמתרחש בסביבתם.

שימוש חשוב נוסף למצלמות אבטחה הוא בקרה על גורמים שנכנסים לתוך הבית, כמו עובדי ניקיון ותחזוקה, או מטפלות של ילדים. בעזרת המצלמות ניתן לפקח על העבודה שלהם, ולוודא כי כל מה שמתרחש בבית נעשה בצורה תקינה וחוקית, וכי לא מתרחש דבר מסוכן או חשוד בתוך הבית. גם במקרה של צילום פנימי בבתי עסק, מצלמות אבטחה יכולות להבטיח רמת פיקוח גבוהה יותר על העובדים במקום, בזמן שהמנהלים והבעלים אינם נוכחים.

איך מתקינים מצלמות אבטחה - המדריך השלםאפיון הצרכים כשלב ראשון בבחירת המערכת

כדי לבחור את סוג מערכת המצלמות שרוצים להתקין, חשוב קודם כל לברר את הצרכים ולבדוק מהן המטרות שלשמן מתקינים את המצלמות. בהתאם לאפיון הצרכים, יהיה ניתן לבחור את סוג המצלמות, את המיקומים שבהן תוצבנה המצלמות ואת צורת ההקלטה או השידור של החומר המצולם בזמן אמת.

מכיוון שהתקנת מערכת מצלמות היא דבר חשוב ביותר, ומעט מורכב מבחינה טכנית, חשוב להיעזר בחברה מקצועית שתוכל לספק ייעוץ מקצועי לפני ההתקנה, ושתוכל להקים את המערכת בצורה מותאמת אישית ובצורה שתענה על הצרכים הספציפיים של הלקוח.

כדי להחליט על אופי מערכת המצלמות, יש לענות תחילה על שאלות כמו – לשם איזו מטרה מוצבות המצלמות, אילו חלקים בבית רוצים לצלם, האם רוצים לקבל גישה לצילומים מתוך הטלפון הנייד בכל עת ועוד. רק לאחר מתן מענה לשאלות הבסיסיות האלו, יהיה ניתן לבחור את סוג המערכת ולהתחיל לבצע את ההתקנה.

איזה סוג מצלמות מתאים לכם?

מומחים של מערכות אבטחה יוכלו לומר לכם כי קיימות כיום בשוק מספר מערכות מצלמות אבטחה מתקדמות שניתן לבחור ביניהן, בהתאם לצורך. מצלמות האבטחה הבסיסיות ביותר הן מצלמות שעומדות באופן קבוע במקום אחד, ומחוברות בכבל אנלוגי או בכבל רשת (אם הן מצלמות IP). מצלמות ה-IP הן מתקדמות וחכמות יותר, וגם מעט יקרות יותר, ומאפשרות לחבר בקלות את השידור מהמצלמה לאינטרנט ומאפשרות לצפות בצילום מכל מקום.

חלק מהמצלמות הן בעלות טכנולוגיית אינפרה אדום, שמסוגלות להעביר תמונה ברורה גם בתנאי חשיכה מוחלטים. התקנה של מצלמה כזו מתאימה לתנאי חשיכה, במקומות בהם אין תאורה מספקת בזמן הלילה. סוג נוסף של מצלמה שניתן להתקין היא מצלמת אנטי-ונדל, שהיא מצלמה ממוגנת ועמידה ביותר בפני פגיעות.

כאשר מקבלים ייעוץ מחברה מקצועית שמסייעת בהתקנת המצלמות, היא תוכל להמליץ לכם על סוג המצלמה הנכון ביותר עבורכם, בהתאם לצרכים שהגדרתם. לכל סוג מצלמה יש את היתרונות היחסיים שלו, וכדי לייצר את מערכת הצילום החי האופטימלית, יש לשקלל את כל הצרכים ולקחת בחשבון את התנאים הסביבתיים הספציפיים של הבית או העסק שבו מותקנות המצלמות.

התקנת מערכת ההקלטה

התקנה של מערכת מצלמות אבטחה כוללת בדרך כלל גם אמצעי שמקליט את הצילומים. באופן עקרוני, אין חובה להקליט את מה שמשודר מהמצלמות, וניתן להסתפק בשידור ישיר ללא הקלטה. אך במרבית המקרים, אנשים שבוחרים להשקיע במערך מצלמות אבטחה, ירצו שהן יקליטו את המתרחש ויהיה ניתן בהמשך לצפות בחומרים שצולמו בזמן אמת. כדי לעשות זאת, יש צורך בחיבור של מערכת שנקראת DVR למצלמות, וכך ניתן להקליט את החומרים. מכשיר DVR מייקר את עלות ההתקנה של המערכת, אך מדובר בהשקעה כדאית וחשובה במרבית המקרים.

התקנת מצלמות אבטחה עם המומחים של בלייכר

צוות המומחים של חברת בלייכר ישמח לייעץ לכם בכל מקרה שבו אתם מעוניינים להתקין מצלמות אבטחה בבית או בעסק שלכם. החברה תסייע לכם לברר את הצרכים שלכם, ותדע למצוא את סוג המצלמות המתאים ביותר עבורכם. הצוות המנוסה והאמין של החברה ידאג לבצע את ההתקנה בצורה היעילה והטובה ביותר, וימשיך להיות זמין למתן שירות בכל עת.

 

תפריט
לקבלת ייעוץ
close slider

    לייעוץ/הכוונה/הצעת מחיר צרו איתנו קשר ונחזור אליכם בהקדם    שלחו לנו הודעה ישירות בוואטסאפ
    whatsapp vagas