בית חכם הוא אחת הבשורות הגדולות של המאה הנוכחית, ותחילת תהליך ההתגשמות של המדע הבדיוני. הסנכרון של כל מערכות הבית, התקשורת ביניהן ויכולת השליטה והבקרה הופכים את החיים בבית החכם לנוחים, מפנקים ויעילים הרבה יותר.

מערכת בית חכם מרכזת את התפעול והבקרה של כל המערכות למספר מתגים מצומצם או למתג אחד אותו ניתן להפעיל בקלות והוא יכול להיות ממוקם בכל מקום – אפילו בטאבלט או במחשב הביתי שלכם.

אודות הנוחות והיעילות אין חולק, אך בשנים האחרונות לאחר שהבית החכם הפך לעובדה מוגמרת בחייהם של רבים מאיתנו עולה השאלה האם מערכת בית חכם מפחיתה בעלויות החשמל, חסכונית ומשתלמת לטווח הארוך.

האם מערכת בית חכם מפחיתה בעלויות החשמל?

איך מערכת בית חכם חוסכת לנו חשמל?

ברציונל, מערכת בית חכם אמורה לתפעל את מערכות הבית לשירות יושביו בדיוק בזמנים שהם נצרכים לאותן מערכות – לא דקה אחת קודם ולא דקה אחת מאוחר מדי. רציונל זה חוסך במשאבים רבים שנצרכו בצורה הרבה פחות מחושבת כאשר הבית היה 'טיפש'.

תארו לכם שהמזגן והתאורה נכבים דקות ספורות לאחר עזיבתכם את החדר, בלי שאתם צריכים לדאוג לכך ובלי לסמוך על הזיכרון שפעמים רבות מאכזב. מיד כשתיכנסו לחדר הבא הם יידלקו שם שוב, בדיוק במסגרת הזמן שתצטרכו אותם.

מעבר לזאת, מערכות שמופעלות בטיימינג הנכון מספקות את התצרוכת הנכונה בלי להתאמץ מידי – גורם נוסף לחיסכון. תארו לכם שאתם נכנסים הביתה בעיצומו של אוגוסט לוהט, בשעה שלוש בצהריים. מרוב שחם לכם קרוב לוודאי שתדליקו את המזגן על שש עשרה מעלות, בפאן הגבוה ביותר ועל טורבו. אופן הפעלה כזה יגרום לזינוק בתעריפי החשמל, מה גם שהתנהלות כזו לעיתים תכופות תביא לבלאי מהיר יותר של מכשירי החשמל.

מערכת חשמל חכם תייתר סיטואציות כאלה. תוכלו להגדיר את תפעול המזגן כך שיידלק פרק זמן סביר לפני הגיעכם הביתה, כדי שיוכל לעבוד במצב חסכוני ולתת לכם הרגשה נעימה מיד כשתיכנסו. בשקלול הסופי, מערכת בית חכם תחסוך לכם עד שליש מעלויות החשמל.

מערכת הבית החכם תוכל גם לעדכן אתכם כאשר יווצר מצב של עומס יתר על מערכת החשמל בבית ולנטר אותה בהתאם, כדי למנוע מצב של נפילות וקפיצות מתח – מה שעלול לגרום לנזקים למכשירי החשמל ולמערכת החשמל הכללית.

מערכת בית חכם – להפוך את הבית לבטיחותי יותר

מערכת בית חכם תהפוך את הבית לבטיחותי יותר, ועשויה למנוע אסונות. באמצעות פתרונות תקשורת לבית החכם תוכלו לקבל התראות לנייד כאשר הילדים יתקרבו באופן מסוכן לשטח הבריכה, לגג בקומה העליונה או לשער הכניסה הפתוח לכביש.

עם מערכת הבית החכם תוכלו גם לישון רגוע יותר, כיוון שהמערכת יכולה להתממשק למערכות האבטחה בבית. תוכלו לסנכרן את מערכת האזעקה עם מערכות ההשקייה, הסאונד והתאורה בגינה כך שמעבר להסבת תשומת הלב לפורצים המערכת גם תרתיע ותרחיק אותם בכוחות עצמה. גם כשתצאו לחופשה או תעזבו את הבית לפרק זמן ארוך מכל סיבה אחרת, תוכלו להשאיר את הבית עם הגדרות שיזייפו שהות כדי למנוע תחושה שהבית עזוב מיושביו. כמובן, תוכלו גם לפקח על הנעשה בשלט רחוק דרך המצלמות.

שומרי שבת יכולים גם הם להינות ממערכת בית חכם ולהתאים את המערכת הביתית להתנהלות במצב 'שבת', ולהגדיר מראש את כל המערכות בהתאם.

תוכלו להגדיר נהלי פעולה כאשר המערכת תזהה מקרים מסוימים שהגדרתם לה, כמו חזרה של הילדים הביתה בשעות הצהריים, צפייה בסרט, קימה בבוקר או ארוחת ערב רומנטית.

תפריט
לקבלת ייעוץ
close slider

    לייעוץ/הכוונה/הצעת מחיר צרו איתנו קשר ונחזור אליכם בהקדם    שלחו לנו הודעה ישירות בוואטסאפ
    whatsapp vagas