אודות היתרונות הרבים של מערכת בית חכם אין צורך לפרט, אם אתם מתעניינים במחירים ודאי התוודעתם למערכת הזו ולאיכות החיים שהיא מספקת. להתעניינות שלכם לא תהיה תשובה אחת וחד משמעית, משום שהעלויות כרוכות בפרמטרים רבים המשפיעים באופן משמעותי על העלות הסופית, השפעה שלעיתים תגרום להפרשים של אלפי ועשרות אלפי שקלים.

הבשורה הטובה היא, קודם כל, שכיום קיימים בשוק פתרונות של מערכות חכמות שתוכלו להנות מהם גם אם אינכם מיליונרים. בעלות של כמה אלפים תוכלו להשתדרג למערכת ניהול חכמה לבית, בסיסית אמנם אך שווה את תמורתה. 

מערכות מתקדמות יותר יתחילו לטפס כלפי מעלה, כשהאופציות והשדרוגים האפשריים הם כמעט בלתי מוגבלים. 'בית חכם' הוא הגדרה כוללנית למגוון רחב של מערכות ורמות שליטה, החל במתג פשוט יחסית לתזמון הפעלת דוד השמש וכלה במערכות שמדמות תרחישי פריצה, שריפה או לחלופין אווירת קולנוע או מסיבה.

כמה בית חכם יעלה לכם? - מחיר בית חכם

ממה מורכב המחיר לבית חכם?

קודם כל, חשוב להבין מהי התשתית עליה תיבנה מערכת הבית החכם. במידה ומדובר במערכת קווית, העלויות תהיינה גבוהות הרבה יותר. מערכת קווית היא מערכת הנבנית יחד עם הבנייה של הבית, או בתהליך שיפוץ מן היסוד. יחד עם הבניה מקימים את מערכת החשמל הייחודית לבית חכם ומחברים אותה לתשתית החשמל, מערכת מיוחדת ומורכבת הדורשת עבודה של חשמלאי מוסמך וטכנאי מתח נמוך. המערכת הקווית תהיה יציבה מאד ותאפשר חיבור וסנכרון של מערכות רבות למערכת הבית החכם, מה שישדרג למקסימום את איכות החיים בבית. תכנון והקמה של מערכות קוויות יעלה כמה עשרות אלפים לכל הפחות, ועל כן מערכות כאלו אינן מתאימות לתקציב נמוך או לבית קיים שלא עובר תהליך שיפוץ מן היסוד.

בניגוד לאופציה הקווית ישנה גם החלופה האלחוטית, בה מערכת הבית החכם תתבסס על תשתיות תקשורת, כמו WIFI או גלי רדיו. התקנת מערכת כזו היא פשוטה וזולה בהרבה, ומלבד החלפה של מתגי החשמל בבית במתגים אלחוטיים לא יידרש כל שינוי מהותי בבית. תוכלו להזמין מערכת כזו במחיר שמתחיל בכמה אלפים, אם כי מערכת כזו תהיה פחות יציבה בהשוואה למערכות הקוויות, בייחוד כאשר היא מבוססת WIFI.

עלות המערכת תהיה מושפעת מכמות המערכות הביתיות שתרצו לשלוט בהן. כל מערכת שתרצו להוסיף תהיה כרוכה בעלות נוספת. המערכות העיקריות הן מערכת החשמל החכם – המערכת העיקרית שכוללת בתוכה תאורה, מיזוג, תריסים, דוד חשמלי, חימום וכו'. מערכת הסאונד, האבטחה, המולטימדיה, האינטרקום ומערכת אינטגרציה כללית. 

כלל המערכות נשלטות באמצעות בקר מרכזי, שעלותו תלויה בכמות האלמנטים עליו הוא שולט. בקר אלחוטי יעלה זול יותר, ואם תרצו לחסוך אפילו יותר תוכלו להשתמש בראוטר הדירתי שלכם, רק שימו לב שבמקרה כזה תהיו נתונים לחסדיו ובמקרה של התנתקות הראוטר מערכת הבית החכם תפסיק לפעול. 

במקרה של בקר מרכזי במערכת קווית, ככל הנראה תצטרכו להוסיף גם מערכת של בקרי משנה שאחראיים כל אחד על מערכת אחרת בבית. לדוגמה – בקר שאחראי על מערכת התאורה, בקר שאחראי על תפעול התריסים ועוד. כל הבקרים ממוקמים בלוח החשמל ומחוברים באופן קווי. מערכת אלחוטית פטורה מבקרי משנה, כך שתחסכו גם את העלות הזו.

לסיכום,

כמו שהבנתם, עלות מערכת בית חכם מורכבת מאינספור גורמים ותלויה בסופו של דבר בצרכים וברצונות שלכם. מערכת הבית החכם אמורה להתאים לכם בדיוק, להווי ולקצב החיים הייחודיים רק לכם. הבית החכם ייתפר בהתאם לציפיות שלכם ממנו, כמובן בהלימה לתקציב שברשותכם.

תפריט
לקבלת ייעוץ
close slider

    לייעוץ/הכוונה/הצעת מחיר צרו איתנו קשר ונחזור אליכם בהקדם    שלחו לנו הודעה ישירות בוואטסאפ
    whatsapp vagas